Dotkliwy ból kości krzyżowej i guzicznej

Dzień dobry, jestem miesiąc po porodzie i odczuwam bardzo dotkliwy ból kości krzyżowej i guzicznej, szczególnie mocno boli gdy siedzę,nie przechodzi podczas leżenia ani po ibupromie. Rodziłam siłami natury,w ciąży przytyłam 18kg,do tej pory schudłam 12kg. Czy powinnam zgłosić się do ortopedy? czy są jakieś domowe sposoby na to? Niestety nie ma mnie kto masować więc to odpada chociaż nie wiem czy by pomogło. Leżenie na twardym daje minimalną chwilową ulgę.Proszę o pomoc!!

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji powinna Pani udać się na wizytę do specjalisty ortopedy, który pokieruj procesem diagnostyczno-leczniczym. Doi poradni ortopedycznej w ramach NFZ wymagane jest skierowanie.