Dyskopatia w tomografii komputerowej 24-letniej kobiety

Oto wyniki tomografii komputerowej 24-letniej kobiety: Dyskopatia L4-L5, L5-S1 z masywną tylno-boczną lewostronną przepukliną krążka międzykręgowego L5-S1 uciskając lewy korzeń S1 z przemieszczeniem wypadniętego jądra w kierunku doogonowym Jakie leczenie zastosować?

Witam serdecznie,

Chorobę krążka międzykręgowego można leczyć za pomocą farmakoterapii, fizjoterapii oraz zabiegu chirurgicznego. Decyzja należy do lekarza neurochirurga. Dlatego wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.