Dzienne porcje mleka u 8-miesięcznego dziecka

Witam,wydaje mi się,że moja 8 miesięczna córka wypija mało mleka.Ponieważ o 7 rano wypija ok 180ml mleka o 10 zjada kaszkę z łyżeczki z 120ml wody między 13-14 zjada obiadek ok 200g czasem mniej po godzinie deserek później biszkopciki nie chciała mleka popołudniu wiec zaczęłam dawać biszkopty na noc wypija miedzy 150-240ml to zależy od dnia i śpi do 7rano czasem w nocy się przebudzi i wypije ok 180 mleka.Powinna więcej zjadać czy wszystko jest w porządku dodam ze waży ok 10kg i ta waga nie spada

Magdalena StusiĹska

Obecnie przyjmuje się, że dziecko samo reguluje sobie ilość przyjmowanego pokarmu- jeżeli prawidłowo przybiera na wadze i jest aktywne- nie ma powodu do zmartwienia. Zamiast biszkoptów na noc lepiej jednak chyba spróbować przeforsować mleko.