Fobia i nadmierna potliwość rąk

Dzień dobry! Mam od jakichś kilku miesięcy problem z pocącymi się dłoniami przyczyną tego jest strach przed podaniem komuś mokrej dłoni. Ta fobia sama siebie napędza i nie mam pojęcia jak z niej wyjść.

Witaj,
objawy,o jakich piszesz są symptomami nerwicowymi,które najskuteczniej leczy psychoterapia/publicze poradnie zdrowia psychicznego,psychoterapeuci mający umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia/.Tam można podczas kolejnych sesji popracować nad obniżeniem lęku w kontaktach z poszczególnymi ludżmi,który towarzyszy Ci obecnie a swój poczatek może mieć w dalekiej przeszłości.
Polecam,bo to skuteczna i dobra metoda,wpływajaca też na samoocenę i zadowolenie z życia.

Warto skorzystać z pomocy terapeuty psychologa/psychiatry. U lekarza medycyny estetycznej można wykonać zabieg z botoxem na pocące się dłonie, jesli w 100% nie wyeliminuje nadpotliwości, to znacznie ją ograniczy.