Fobia społeczna u partnera

Mój partner cierpi na fobię społeczną. Od 3 miesięcy nie spotykamy się, 2 tygodnie temu poprosił o przerwę w związku. Chodzi na terapię i bierze SNRI, ale z tego co sam mi opowiadał to jako tako wychodzi do ludzi, tu się spotkał z kumplem, z autem miał problemy to jeździł załatwiał. Odnoszę wrażenie, że ta fobia dotyczy jakby tylko mojej osoby, kontaktu w tej chwili w zasadzie nie mamy. Nie umiem sie odnaleźć w tej sytuacji, cierpię. Czy takie zachowanie ze strony osoby chorej jest "normalne"??

Witaj,
rozumiem,ze cierpisz z powodu braku kontaktów z chłopakiem i nie wierzysz w to,co mówi.Może byłoby dobrze samej zasięgnąć pomocy terapeuty,gdyż fakt spotykania się z kolegą czy dbaniem o własne sprawy może być u Twojego chłopaka pozytywnym przejawem zdrowienia,nie zaś zachowaniem przeciw Tobie i w kolejności będzie bardziej przygotowany do bycia z kobietą.Dzięki podobnej pomocy Ty również masz możliwość lepszego przyjrzenia się sobie,dostrzeżenia takich aspektów,które być może wpływają na jakośc Twoich związków itp.W rezultacie takiej pracy będziesz umiała świadomie kreować związki i świadomie na nie wpływać.Nie mamy przecież aż takiej wiedzy o sobie,by rozumieć,jak wpływamy na zachowanie innych osób lub co złego dzieje się z naszego powodu.
Czy nie myślisz,że byłoby to w obecnej sytuacji pomocne?
Serdecznie pozdrawiam

Pytanie czy faktycznie jest to fobia społeczna, czy raczej próba zerwania relacji, jednak nie w sposób otwarty i szczery, al naznaczony trudnością we wzięciu odpowiedzialności?
Warto postawić sprawę jasno, pytać, mówić o swoich emocjach, tym, co Pani czuje, gdy partner się tak zachowuje, jasno dopytać o to, czego partner oczekuje, potrzebuje i powiedzieć mu o tym, jak Pani to widzi. warto głównie po to, by Pani wiedziała "na czym stoi" i mogła się w tej sytuacji odnaleźć i podjąć dalsze działania.