Globulki dopochwowe a infekcja i brak okresu

Jak już pisałam wcześniej stosuję obecnie globulki dopochwowe ze względu na infekcje, miesiączka spóźnia mi sie już 37 dzien, i zdarzyło mi się to po raz pierwszy. Stosuje lek nystatyna dopochwowo jak i w doustnie.Czy po zakończeniu kuracji pojawi się miesiączka, i po jak długim czasie? Zastanawiam się czy nie iść jeszcze raz do lekarza po receptę na wywołanie okresu. Proszę o szybką odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Istnieje bardzo niskie prawdopodobieństwo, że opisane przez Panią opóźnienie miesiączki wynika z infekcji i stosowania Nystatyny. Jeśli jest Pani aktywna seksualnie, przede wszystkim należy wykluczyć ciążę - proszę zatem wykonać test ciążowy. Bez względu jednak na wynik proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem.