Czy infekcja pochwy może mieć związek z brakiem okresu?

Witam! Niedawno wróciłam z zagranicy i zaraz po powrocie dostałam infekcji grzybiczej pochwy. Dostałam leki i juz praktycznie wszystko sie unormowało. Jednak miesiączka spóźnia mi sie juz o tydzień. Razem z chłopakiem uprawialismy seks bez zabezpieczenia i jestem świadoma że mogę być w ciąży. Jednak nie robiłam jeszcze testu. Moje pytanie brzmi czy powrót z zagranicy lub infekcja mogły wpłynąć na opóźnienie miesiączki?

Lek. Katarzyna Szymczak

Te czynniki także mogą mieć wpływ na przesunięcie terminu miesiączki.
Pozdrawiam