Guzek tarczycy a badania

Witam, jeszcze ok. 2 tyg. temu na usg wykryto zmiany zapalne na tarczycy. Dzis lekarz radiolog powiedzial, ze jest maly guzek i tylko tyle wiem. Jeszcze dwa tyg. temu TSH i anty TPO mialam idealne. Jakie nalezy zrobic badania by dowiedziec sie czy jest to cos groznego? Czy sa jakies badania krwi nastawione na guzki tarczycy?
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
W zależności od rozmiaru guzka badaniem pozwalającym ocenić jego charakter jest biopsja aspiracyjna cienkoigłowa celowana. Zapewne warto także rozważyć scyntygrafię tarczycy. Proszę udać się do endokrynologa z wynikiem badania USG.