Ile powinien ważyć zdrowy 25-latek?

Jestem mężczyzną. Mam 25 lat i 185 cm wzrostu. Jestem dość szczupły i nie tyję nawet, gdy dużo jem, ale moi bliscy uważają, że ważę za mało. Ile powinienem ważyć, aby wyglądać zdrowo i atrakcyjnie?

Marta Mielniczuk

Witam, norma masy ciała to BMI pomiędzy 18-25. Wskażnik ten wylicza się na podstawie wzoru: masa ciała/(wzrost w metrach)do kwadratu. Pozdrawiam serdecznie.

Lek. Paweł Baljon

Dla podanego wzrostu (185 cm) prawidłowa waga wynosi pomiędzy: 64 a 85 kg