Interpretacja wyniku tomografii komputerowej głowy

witam mogliby mi panstwo zintepretowac moj wynik badania tomografi komputerowej glowy ...tk glowy wykonane bez podania sr.cieniujacego wykazuje-na pograniczu istoty szarej i bialej w obu polkulach mozgu(liczniejsze po str.lewej)widoczne rozproszone drobne dobrze wysycone ogniska (zwapnienia?)pozdrawiam i z gory dziekuje

Mogę tylko zacytować podany opis:
"wynik badania tomografi komputerowej glowy ...tk glowy wykonane bez podania sr.cieniujacego wykazuje-na pograniczu istoty szarej i bialej w obu polkulach mozgu(liczniejsze po str.lewej)widoczne rozproszone drobne dobrze wysycone ogniska (zwapnienia?)"
Trzeba zobaczyć badanie, zebrać dokładny wywiad, zbadać i rozważyc czy konieczna dalsza diagnostyka. Zwapnienia świadczą raczej o nieaktywnym procesie...