Jak często nosić pas po operacji przepukliny?

Witam, jestem 34 letnim mężczyzną po operacji przepukliny kresy białej z wstawieniem siatki wcześniej miałem operację wycięcia wyrostka robaczkowego. Jak często powinienem nosić pas brzuszny (noszę go tylko jak dłużej chodzę)? Jak długo powinienem nosić pas, 6 miesięcy? Jaki wysiłek fizyczny mogę podejmować?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym nosić pas na pewno ok 3 miesiące. Potem radziłbym udać się na konsultację z chirurgiem ogólnym.