Noszenie pasa po zabiegu usunięcia wyrostka robaczkowego

Dzień dobry. Jestem 30 dni po operacji wyrostka robaczkowego, który pękł i wdało się zapalenie otrzewnej. Jako, że operacja była z zupełnie innego wskazania (na oddziale ginekologicznym, gdyż podejrzewano guz w miednicy małej, a po otwarciu okazało się, że to otorbiony wyrostek) to cięcia dokonano pionowo przez brzuch, od pępka. Od pierwszego dnia po operacji noszę zalecony mi pas ortopedyczny. Proszę o informację jak długo powinnam ten pas nosić, by uniknąć przepukliny?

Renata GrzechociĹska

Pas powinno nosić się przez około 2 miesiące. Przez pierwszy miesiąc non stop, później można stosować tylko w ciągu dnia.