Lotemax i Vigamox a długość stosowania

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące stosowania leków floxal, vigamox i lotemax. Czy lotemax i inne wymienione leki można stosować dłużej niż 14 dni? Brałam te leki na zapalenie spojówek, ale moja dolegliwość już praktycznie ustąpiła, pozostał jedynie efekt opadniętej powieki. Pani doktor kazała brać leki floxal, vigamox i lotemax dopóki wszystko nie wróci do normy. Ja mam jednak pewne wątpliwości i chciałabym zapytać czy tak długie stosowanie wyżej wymienionych leków na pewno mi nie zaszkodzi? Czy mogę bez obaw brać jeszcze lotemax i inne leki czy może powinnam już zaprzestać, nawet jeśli efekt opadniętej powieki nadal pozostał ale niemal wszystkie objawy zapalenia spojówek zniknęły? Nie bardzo wiem co mam robić, zastanawiam się nad pójściem do lekarza ale nawet do czasu wizyty może być tak, że wezmę tych leków za dużo. Proszę o poradę. Pozdrawiam.

Witam.czy to ja kazałam?.można brać do 30 dni tak jak po operacji zaćmy ale wymaga to kontroli. Z reguły po 7 dniach i po 3 tygodniach od zachorowania. Jeżeli Pani się ma lepiej to to odstawić. .długie stosowanie antybiotyków bez kontroli może wywołać grzybicę oczu. Powiekę opadnietą należy odwrócić i zobaczyć po spod co tam jest. Jeżeli będą grudki limfocytarne to Lotemax można jeszcze2x potem 1x parę dni i odstawić. Ale bez badania przerąbane. Pozdrawiam serdecznie