Jak długo rozpuszczają się szwy lub/i węzły szwów rozpuszczalnych w organizmie?

Dzień dobry. Jak długo rozpuszczają się szwy lub/i węzły szwów rozpuszczalnych w organizmie. Czy szew lub węzeł szwa może spowodować otarcie tkanek wewnętrznych podczas ćwiczeń tak, aby utworzyła się torbiel z koniecznością ściągania płynu? Czy węzeł lub szew rozpuszczalny, który się nie rozpuścił(po 2 latach od operacji) może ostatecznie spowodować taki stan zapalny, że konieczna jest antybiotykoterapia oraz ewakuacja tej zmiany?

Zadaje Pani pytania na które nie jestem w stanie odpowiedzieć nie znając szczegółów dotychczasowego przebiegu choroby!!! Proszę zgłosić się do chirurga-onkologa - to on , po obejrzeniu powinien wydac werdykt co do dalszego postępowania!!! zż