Jak interpretować wynik badania płuc i czy oznacza to nowotwór?

Po przeswietleniu pluc otrzymailismy taki opis: Obwodowo w seg 6 pluca prawego odcinkowe pogrubienie oplucnej miedzysegmentowej do 9 mm. Przy scianie klp na wysokosci 3 segmentu guzkowe pogrubienie oplucnej o wym. 14 x 7 mm z komponenta tkankowa. Czy to oznacza zmiany nowotworowe?

Lek. Wojciech Zygmunt

Nie można wykluczyć zmiany nowotworowej. Konieczna jest dalsza diagnostyka i konsultacja pulmonologa, łącznie z pobraniem materiału tkankowego ze zmiany. Pozdrawiam.