Jak leczyć pustkę z powodu braku aktywności seksualnej?

Dzien Dobry ! Mam 23 lata i zaczynam odczuwac pustke z powodu braku jakiejkolwiek aktywnosci seksualnej , bylem z dziewczyna ktora mi sie nie podobala 5 lat tyllo dlatego zeby byc w zwiazku , teraz sie rrozstalismy i nie moge sobie z tym poradzic nie mam zadnych kolezanek wszelkie internetowe znajomosci nie wypalają , moi koledzy mają fajne dziewczyny ktore im sie podobaja a tym czasem ja nie mam nawet z kim tego robic czuje sie bardzo sfrustrowany a masturbuje sie codziennie ale to juz mi nie wystarcza czy musze isc do jakiegos specjalisty ? Przez to ze moja poprzednia dziewczyna byla zaborcza kazala mi rzucic wszystkich znajomych teraz nie mam nikogo a kolezanek to juz wogole. Nie wiem jak sobie z tym poradzic , nie jestem jakis nie atrakcyjny , jestem dosc wysoki 185cm i szczuply , latwiej dzisiaj jest znalezc faceta niz dziewczyne . Jest jaka pomoc jeszcze dla mnie?

Dzień Dobry Panu,

Zacznę od podziękowania Panu, że zechciał się Pan podzielić częścią swojej historii osobistej.
Tak nie musi być!
Przyznaję, że poczucie pustki z powodu braku jakiejkolwiek aktywności seksualnej, może pociągać za sobą poczucie braku (czego Pan obecnie doświadcza) co z kolei może mieć wpływ na obniżenie poczucia własnej wartości u Pana.

Samoocena, jako jeden z filarów poczucia własnej wartości odpowiada na pytanie, jak Człowiek postrzega siebie, jak siebie ocenia, jaką posiada wiedzę o sobie, czyli tzw.opinie i sądy na swój temat.
Odnoszą się one szczególnie do tych obszarów życia, którym Człowiek nadaje emocjonalne znaczenie.
Jeśli któryś z filarów poczucia własnej wartości zostanie nadszarpnięty, to pojawia się niska samoocena.

Ta niska samoocena jest przyczyną nadmiernego skupiania się na własnych ograniczeniach, słabościach i tego, czego nie ma przez to wycofywanie się z aktywności (której Pan doświadczył przez pięć lat, będąc w relacji z Dziewczyną) jak i uogólnianie niepowodzeń i przez to niedocenianie swoich zalet, umiejętności..

Domniemam, że nie docenia Pan i (pewnie) nie zauważa, że ma wiele zalet, by móc nimi dzielić się z Innymi..
Być może nie dostrzega Pan, że są wokół Pana życzliwi Ludzie, skupiając się na minusach, nie dostrzegając plusów?

Podsumowując, zachęcam Pana do "postawienia na samorozwój", poprzez zaprzyjaźnienie się przede wszystkim z samym sobą, poprzez podjęcie wspierającej pracy terapeutycznej z psychologiem.
Wskazana byłaby konsultacja seksuologiczna, jeśli poczuje Pan taką potrzebę.

Życzę Panu tylko wartościowych i przyjaznych Ludzi wokół,
irena.mielnik.madej.gmail.com