Jak leczyć uzależnienie męża od Clomazepamu?

Witam.Maz uzależniony jest od Clomazepamu i postanowił sam odstawić bardzo cierpi boli go wszystko nie ma siły po najmniejszym wysiłku trzęsą mu się ręce do tego ma drgania powieki twierdzi że wytrzyma . Czy jest to możliwe jeżeli tak to jak długo to potrwa a jeżeli nie to czy może być jeszcze gorzej ?

Odstawianie Clonazepamu powinno następować bardzo powoli (stopniowo zmniejszać dawkę) pod kontrolą lekarza specjalisty albo w warunkach poradni (jeśli mąż da radę) albo powinien zgłosić się na oddział leczenia zespołów abstynencyjnych.