Jak leczyć uzależnienie od alkoholu i padaczkę alkoholową?

Witam serdecznie. Mam 22 lata mam padaczkę alkoholową. Gdy nie wypije rano piwa to się poce i serce mi wali jak dzwon do tego dochodzi problem z oddechem. Czasem boje się o życie. Proszę o pomoc.

Dzień dobry. Proszę zwrócić się do lekarza internisty. Po pierwsze celem diagnostyki medycznej, by ewentualnie wyeliminować również objawy współwystępujące. Również lekarz udzieli Panu potrzebnych informacji gdzie może Pan skorzystać z pomocy w zakresie wsparcia potrzebnego, by uporać się z uzależnieniem lub ryzykiem jego wystąpienia. To, że czuje się Pan tak, jak opisuje, nie jest tożsame z objawami padaczki alkoholowej i nie przesądza o uzależnieniu. Opisane symptomy są również charakterystyczne w sytuacji stresu, podwyższonego poziomu lęku i innych na podłożu psychologicznym. Jeśli ustępują po spożyciu alkoholu, to dlatego że niweluje on w pewnym stopniu napięcie mięśniowe, które jest typowe w sytuacji stresu czy niepokoju. Dlatego najwłaściwszym byłoby przyjrzenie się temu, co powoduje, że taki stany Pan miewa. Jest Pan osobą młodą, więc pańska osobowość i strategie radzenia sobie ze stresem nie są być może wystarczająco ukształtowane. To trudność, ale też korzyść. Dzisiaj radzi Pan sobie gorzej, ale podejmując pracę z psychologiem ma Pan szansę na szybkie wprowadzenie zmian właśnie dlatego, ze w młodym wieku dysponujemy większą elastycznością osobowościową. Pozdrawiam.