Jak można zmniejszyć ilość cellulitu?

Witam, chciałabym poprosić o radę w jaki sposób mogę zmniejszyć cellulit na udach i pośladkach jeśli nie mogę ćwiczyć? Niestety z powodu operacji na jamie brzusznej I nodze nie mogę wogóle ćwiczyć, lecz po operacjach tkanka tłuszczowa się zwiększyła w tych okolicach razem z cellulitem. Mogę jedynie spacerować jednak pomimo spacerów i zdrowego odżywiania cellulit się nie zmniejsza. Co zatem mogę zrobić w takiej sytuacji? Czy można chodzić na jakieś zabiegi kosmetyczne np. masaż antycellulitowy lub zaopatrzyć się w jakieś suplementy?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

cellulit obniża samoocenę wielu kobiet, które nie lubią pokazywać niedoskonałości swojej skóry. W likwidowaniu widocznej pomarańczowej skórki przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i jego prawidłowe ukrwienie. Warto wykonywać peelingi, które stymulują przepływ krwi i limfy – zwłaszcza te z gruboziarnistej soli morskiej. Ponadto polecamy sięgnięcie po szczotkę do masażu na sucho, pamiętając, by wykonywać nią koliste ruchy z dołu ku górze – masaż ujędrnia skórę i pobudza krążenie, co doskonale wpływa na poprawę wyglądu pośladków i nóg.

Możemy spotkać wiele zabiegów, których zadaniem jest zmniejszenie cellulitu. Najbardziej popularne to mezoterapia igłowa i endermologia. Pierwszy zabieg polega na pobudzeniu naturalnych procesów regeneracji skóry poprzez wprowadzanie pomocniczych substancji do ciała za pomocą igły, drugi to masaż podciśnieniowy oddziałujący na skórę i tkanki podskórne.

Proszę pamiętać, że problem cellulitu, który nie poddaje się domowym terapiom, jak i niemożność stracenia niepotrzebnych kilogramów, warto omówić ze swoim lekarzem rodzinnym. Być może konieczne będzie badanie wskaźników hormonalnych, a przyczyną obecnego stanu rzeczy może być chociażby niezdiagnozowana insulinooporność.

W naszym serwisie już kilkukrotnie spotkaliśmy się z opisywanym przez Panią problemem, proszę spojrzeć na odpowiedzi naszych specjalistów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skuteczny-zabieg-na-pozbycie-sie-cellulitu-na-posladkach,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-pozbyc-sie-kilkunastoletniego-cellulitu.

W poniższych artykułach znajdzie Pani więcej informacji na wskazany temat:

https://portal.abczdrowie.pl/ziola-na-cellulit,

https://uroda.abczdrowie.pl/4-dziwne-terapie-antycellulitowe-ktore-naprawde-dzialaja,

https://uroda.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-cellulit.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.