Jak ocenić wynik badania nerek u 67-latka?
Mój Tata (67 lat) po wykonanym badaniu USG nerek ma stwierdzony: - Pęcherz moczowy o nierównych ścianach, pseudouchyłki oraz wzmożone beleczkowanie - bez złogów. - Po mikcji pozostaje 630 ml moczu (nie wiem od jak dawna zalega ten mocz) Nerka prawa: - Grubość miąższu do 14 mm - Liczne torbiele - przymiedniczkowe (śr. 30mm) z przegrodą, obok niżej we wnęce (śr. 25mm), w środkow0-grzbietowej podkorowo centralna (śr. 13mm). W środku wielokomorowa centralna torbiel (27 na 25 mm). - Miedniczka poszerzona (śr. 27mm), zasto. Nerka lewa - Grubość miąższu do 15mm - Kilka torbieli centralnych, największe dwie w górnej części (25mm i 36mm), w środkowej podkorowo (śr. 16mm), w dolnej części dwie największe centralne (23mm i 34mm). - Miedzniczka poszerzona do 35mm, podmiedniczkowy odcinek moczowodu o śr 17mm. Tata ma problemy z oddawaniem moczu od lat częste, trudności w opróżnianiu), w nocy, oraz w reakcji na niską temperaturę. Jednak parę miesięcy temu problem wzmógł, pojawił się nawracający ból nerek. Stąd badanie USG (sprzed tygodnia). Jeszcze przed badaniem doraźnie przyjmowane leki: Cipronex i Rantudil. Po Cipronexie jedynie problem przy niekontrolowanym oddawaniu moczu. Nie rozwiązało to zasadniczych problemów. W związku z powyższym chciałem spytać o ogólną ocenę, a w szególności: - Jak rozumiem największym problemem jest ten uchyłek w pęcherzu, zaleganie ponad 0,5l moczu - czy tutaj tylko zabieg operacyjny będzie rozwiązaniem? - Czy opisane torbiele (jak rozumiem nie są to torbiele proste) powinny budzić niepokój? - Czy na coś jeszcze należy zwrócić uwagę? Czy któraś z tych kwestii to może być coś nowotworowego? Z gory bardzo dziękuję

MĘŻCZYZNA, 67 LAT ponad rok temu
Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki
Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.
Dzień dobry,
na zadane pytania które Pan zadał najlepszym rozwiązaniem będzie stacjonarna wiyta i lekarza specjalisty urologa który wykona badanie podmiotowe, przedmiotowe oceni całą dokumentacje medyczną którą Pan posiada i oceni w całości nie tylko opis wyniku ale również objawy kliniczne które u Pana występują w trakcie badania.
Pozdrawiam