Jak pomóc dziecku, które ze zdenerwowania zdziera skórę z palców?

Moje dziecko zaczęło właśnie 1 klasę i zdenerwowanie objawia skubaniem palców - potrafi sobie zedrzeć skórę do krwi, z całego opuszka. Wcześniej też się to zdarzało, ale nie w takim stopniu. Ogólnie jest dosyć wrażliwą i drażliwą osobą. Jak mogę jej pomóc?

Pozdrawiam
Katarzyna Binder