Jak pomóc osobie po ciężkim poparzeniu?

Poparzenie dróg oddechowych i ciała. Znajomy ucierpiał w wyniku pożaru garażu. Sąsiedzi najpierw zobaczyli dym po czym nastąpił wybuch. Po wybuchu z garażu wybiegł nasz przyjaciel. W garażu paliły się opony, benzyna i różne rzeczy znajdujące się tam. Nasz przyjaciel po tym jak wybiegl palił sie. Przytomny ale nie wiemy czy tylko z podniesionej adrenaliny rozmawiał z sąsiadami wypił 4 szklanki wody. Do karetki doszedł sam z pomocą sąsiadów. Przewieziono go do szpitala. Tam już został zaintubowany. Następnego dnia transport do specjalistycznego szpitala oparzen. Na dzień dzisiajszy minęła od zdarzenia 8 doba. Podłączony jest do respiratora który pracuje w 100 % podając tlen. Poparzenia ogólne ciała to 65% stopień II i III. Dzisiaj pojawiła sie w moczu krew doszło wtórne zapalenie skóry. Czy ktoś może nam powiedzieć jakie są szanse na to czy wyjdzie z tego? Ze strony medycznej. Czy może komora hiperbaryczna byłaby w takim wypadku pomocą dla niego

Witam,

Na pewno pacjentowi jest zapewniona najlepsza możliwa pomoc medyczna. Komora hiperbaryczna jest leczeniem dodatkowym w wybranych przypadkach niegojący się ran, głuchoty itp. Nie jest metodą z wyboru w leczeniu oparzeń.

Pozdrawiam serdecznie i życzę znajomemu zdrowia

Marek Paul