Jak pomóc przyjaciółce, która rozstała się z chłopakiem?

Moja przyjaciółka rozstała się z chłopakiem, a kolejne próby ułożenia sobie życia kończą się coraz gorszymi traumami. Straciła radość i sens życia. Co gorsza, kończy się coraz większym wpadaniem w najróżniejsze nałogi. Jak pomóc w takiej sytuacji, moja pomoc i wsparcie są już nie wystarczające.

Witam,

najlepsza radą byłoby namówienie koleżanki na wizytę u psychoterapeuty, dobrze byłoby rozpoznać mechanizmy leżące za tym co się z przyjaciółką dzieje oraz powody wpadania w najróżniejsze nałogi. Wygląda na to, że zrobił Pan już wszystko co mógł, sprawa może być na tyle skomplikowana, że bez pomocy specjalisty trudno będzie sobie z tym poradzić. Pozdrawiam i życzę powodzenia.