Jak postępować z blizną po urazie łydki?

Miesiąc temu rozcięłam sobie łydkę. Rana nie była szyta, zagoiła się przez ziarninowanie. Obecnie odpadł mi strup i mam świeżą, czerwoną bliznę. Czy powinnam ją natychmiast smarowa jakimiś maściami czy poczekać aż blizna się trochę zagoi? Czy też pielęgnować ją w jakiś inny sposób. Blizna ma ok.10 cm. Drugie pytanie to kiedy mogę korzystać z aktywności fizycznych takich jak basen czy fitness?

witam do czasu wygojenia proszę odpuścić sobie aktywność fizyczną, kremy można zastosować po zakończeniu ziarninowania

Proponuję zgłosić się do doświadczonego w laseroterapii lekarza medycyny estetycznej, aby ocenić, czy blizna kwalifikuje się do np. lasera co2, który jest bardzo skuteczny. Może Pani używać maści lub plastrów z silikonem. Jeśli blizna goi się prawidłowo, może Pani powoli wracać do swojej normalnej aktywności sportowej.