Jak prawidłowo karmić dziecko?

Moje dziecko ma roczek waży 11 kg mam z nim problem dotyczący jedzenia .Pomocy.Podaje mleko Nan optipro plus 3 O 19 gdy idzie spać zjada 180 ml mleka i potem budzi się co godzina zjada 150 ml .i tak do 5 rano. Daje mu wode nie pomaga.Co mam robić ? W dzień wstaje o 6 i pierwszy posiłek jada o 13 oczywiście z niechęcią je obiady desery o drugich daniach już nie wspomnę :( Dawniej bardzo ładnie jadł warzywa owocee obiadki zupy . Nieraz daje mu przed 19 kaszke na 150 ml wody 4,5 łyżek kaszki ,zje i po położeniu go do łożka woła mleko i zjada 180 ml. :( i całą noc je co godzine

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powinna Pani konsekwentnie odmawiać podawania mleka w nocy. Poza tym, że dziecko nie je posiłków w ciągu dnia, to podawanie słodkich płynów w nocy jest czynnikiem ryzyka rozwoju próchnicy. Bardzo dużo na ten temat opowiadała dr Dominika Wojsz znana w sieci jako mamalekarz. Polecam jej artykuły na ten temat.