Jak przebiega leczenie neuropatii łokciowej?

Neuropatia łokciowa. Jak przebiega leczenie? Mam te objawy od pół roku. Jednak zmiany w sile i wygląd "szponiasty" nie występują. Jedynie czuję zdrętwienie i zaczyna mnie to delikatnie mówiąc wkurzać. Jakaś odpowiednia dieta? Co powinienem robić. Staram się nie spać na tym boku.

Dzień dobry,

Leczenie neuropatii nerwu łokciowego w pierwszym etapie obejmuje fizjoterapię i farmakologię. W zależności od okresu oraz intensywności dolegliwości bólowych stosujemy:
- zabiegi fizykalne (zabiegi przeciwzapalne, przeciwbólowe, odżywiające, regenerujące, odtwarzające siłę i masę mięśni) ,
- kinezyterapię (różnego rodzaju ćwiczenia: izometryczne, poprawiające propriocepcję i stabilizację, pobudzające stymulację nerwowo-mięśniową, PNF),
- terapię manualną czyli mobilizację i manipulacje (dzięki czemu następuje poprawa funkcji podrażnionych tkanek nerwowych),
- kinesiotaping.

Jeśli powyższe metody zachowawcze nie przyniosą efektów warto rozważyć leczenie operacyjne, ale o tym powinien zadecydować lekarz.

Pozdrawiam serdecznie.