Jak radzić sobie z silną fobią społeczną?

Witam, mam fobie spoleczną i nie rozumiem moich zachowań. Jestem w związku z chłopakiem rok. Mimo tego że wiem jak bardzo mnie kocha, męczą mnie myśli. Często myślę o tym że jestem jego kulą u nogi, że tak naprawdę mnie nie kocha i mnie nienawidzi. Bardzo mnie to boli, bo nie chce tych myśli, przychodzą mi wyobrażenia które nigdy nie miały miejsca, chociażby ze miałby mnie zdradzić choć wiem że tego by nie zrobił, czy myśli że go mecze swoją obecnością. On mi ciągle powtarza że tak nie jest, i chce w to uwierzyć ale zaraz słyszę w glowie że to nie prawda, że kto by mnie kochał. Kiedy nie pisze przez kilka godzin, ja mam już milion myśli że on mnie nie chce i chce zerwać. Rozumiem że mogę się bać z go stracę gdy on jest jedyną ważną osoba w moim życiu, ale czy naprawdę takie myśli muszą się pojawiać?

Dzień dobry,
Ciekawi mnie to, czy Pani leczy fobię społeczną i czy to jest diagnoza postawiona przez psychiatrę. W przypadku opisanych przez Panią trudności doradzałabym psychoterapię u psychologa psychoterapeuty. Polecam terapię w nurcie poznawczo - behawioralnym, gdyż umożliwiłaby ona pracę nad zmianami w sposobie myślenia oraz dodatkowo jest to najskuteczniejsze podejście w przypadku fobii. Mam nadzieję, że wkrótce uda się Pani do specjalisty.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http:/.psycholog-kulczycka.pl/

Dzień Dobry Pani:)

Tak nie musi być!

Zacznę od tego, żeby już Pani nie pozostawała bez specjalistycznego wsparcia i skontaktowała się osobiście z Poradnią Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki oraz leczenia (psychoterapeutycznego, najlepiej poznawczo-behawioralnego).

Z życzeniami dla Pani pomyślności,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605