Jak rozpoznać problemy psychiczne?

czy jesli ma sie problemy psychiczne i nie wie się o nich i nie są one leczone to mogą się zamienić w chorobę psychiczną?po czym poznać,że ma się te problemy i kiedy udać się na terapię?

Dzień dobry!

Nie wspomina Pani, jakiego rodzaju problemy ma na myśli. Warto skonsultować się z psychologiem, jeśli jakieś Pani zachowania, myśli, doświadczenia czy przeżycia emocjonalne budzą niepokój, martwią, sprawiają cierpienie, zastanawiają LUB jeśli inne osoby sugerowały Pani zasadność takiego spotkania z psychologiem. Każdy człowiek ma zalety, ale także słabości, gorsze okresy, problemy, szczególnie trudne wydarzenia w życiu itp. Aby stwierdzić, czy i w jaki sposób mogą one rozwijać się w kierunku zaburzeń, znacząco utrudniać codzienne funkcjonowanie lub prowadzić do chorób psychicznych, koniecznie jest bliższe poznanie konkretnej osoby i jej historii.

Pozdrawiam!

Jednym z pierwszych i najprostszych wyznaczników jest poczucie szczęścia i realizacji w życiu, dobre, satysfakcjonujące relacje i umiejętność samodzielnego, odpowiedzialnego funkcjonowania. Każdy z nas może się sobie przyjrzeć i zastanowić, czy potrzebuje zmiany oraz czy z ta zmiana poradzi sobie sam, czy chce skorzystać ze wsparcia specjalisty.

na terapie chodza ludzie, którzy 1-chca sie rozwijac, 2-chca polepszyc jakosc swojego zycia poprzez nauczenie sie, jak sobie efektywniej radzic w sytuacjach trudnych..3-ci, ktorych cos w zyciu boli i chca to zmieniac...4-ci, co chca cos KONKRETNEGO w swoim zyciu zmienic. nie ma to nic wspolnego z wystepowaniem lub niewystepowaniem problemow, tylko z checia zmiany. bardzo czesto, ktos, kto ma problemy, nie chce sie do nich przyznac przed samym soba...pozdrawiam Violetta Ruksza