Stopnie oparzenia a ich rozpoznanie

Witam mam pytanie odnośnie stopni oparzenia. A mianowicie chciałbym się dowiedzieć jakiego stopnia mam oparzenie. Mialem wypadek w pracy, oparzyłem stope wodą mogła mieć jakieś 80 90 stopni mam zdjęcia oparzenia po 3 dniach dodam że jest bardzo bolesne. Proszę o poradę gdyż w szpitalu powiedziano mi że stopień oparzenia jest tylko pierwszy, a wydaje mi się że lekarze są w błędzie. Dodam jeszcze że nie mieszkam w Polsce. W jaki sposób można samemu rozpoznać stopnie oparzenia? Czy są jakieś wskaźniki, może objawy, które charakteryzują każdy kolejny stopień oparzenia? Chciałbym sam zweryfikować czy stopień oparzenia został u mnie prawidłowo zdiagnozowany i czy nie powinno się czasem wdrożyć innego leczenia. Muszę przyznać, że to wszystko wygląda strasznie i nie chce mi się wierzyć, żebym miał tylko pierwszy stopień oparzenia... Będę bardzo wdzięczny za każdą odpowiedź w mojej sprawie. Pozdrawiam.

W szpitalu znają się na ocenie stopnia oparzenia, nie ma podstaw, żeby im nie wierzyć. Prezentuje Pan częstą ostatnio postawę: nie znam się, ale zaprzeczam. Znacznie lepiej zaufać fachowcom. Dodam jeszcze, że poza Polską stopień oparzenia ocenia się tak samo, jak w kraju.

Ocena stopnia oparzenia stawiana jest na podstawie obrazu klinicznego skóry po oparzeniu. Na jakiej podstawie podejrzewa Pan błąd diagnozy lekarzy w szpitalu? Trudno zająć tu jakieś stanowisko kiedy nie mamy danych dotyczących zaistniałej sytuacji,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel