Jak się odchudzać, aby nie stracić na jędrności biustu?

Witam. Mam 160cm i ważę aż 65kg. Kiedyś się odchudzalam i schudłam do 58, jednak potem za sprawą tabletek anty przytyłam. Tabletki odstawilam i chcę schudnąć kolo 10kg. Martwi mnie jedynie to, że kiedyś po zrzuceniu 8kg mój biust zrobił się zwiotczały mimo doboru stanika u braffiterki (70F) Czy mogę prosić o Jakieś rady dotyczące jedzenia i jędrności skóry? Zaczelam robić pompki przy ścianie oraz zakupiłam do domu rower magnetyczny, czy wg Państwa sprawdzi się to w skutecznym odchudzaniu?

Witam Panią,

jest kilka sposobów na to by pomóc skórze, choć prawdę mówiąc, niestety zwłaszcza biust przy odchudzaniu traci na jędrności. Bardzo dobrym i powszechnie znanym sposobem jest polewanie skóry (nie tylko biustu - można wykorzystać także do reszty ciała) naprzemiennie ciepłym i zimnym strumieniem wody. Skórę można masować używając kremów z mentolem UWAGA!(NIEzalecane do skóry biustu!!!) oczywiście ruch wpływa bardzo korzystnie na krążenie a co za tym idzie na poprawę ukrwienia (zalecam treningi cardio oraz hiit), odżywienia i jędrności skóry. Można wykorzystać wspomniane przez panią ćwiczenie lub wiele innych - dostępnych online. Ważne jest także spożywanie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 wraz z dużą ilością antyoksydantów dla pełni zdrowia i urody :)

Pozdrawiam i trzymam kciuki!

Klaudia Zasowska - Psycholog, Psychodietetyk

Dzień dobry,

prowadzenie skutecznej diety pod opieką dietetyka zapewni Pani redukcję masy ciała, ale niestety nie ma pewności co się stanie z Pani biustem. Wolne odchudzanie powinno umożliwić redukcję tkanki tłuszczowej z okolicy brzucha i pupy - ale niesttey 100% gwarancji Pani nie otrzyma.

Najlepiej połączyć dietę z ćwiczeniami, który wpływają na napięcie piersi - co wpłynie na ich kształt i jędrność.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga