Jak. sobie poradzić z załamaniem po stracie pracy?

Dlugo by pisac... Pracowałem w delegacji. Stracilem pracę, która kocham, bo chcialem wrocic do domu, do rodziny. Obiecano mi stanowisko i tak wyszlo, ze nici z tego. Radosc z powrotu jest udreka. Siedze w domu, a moj talent artystyczny się marnuje. W miejscu gdzie mieszkam nie ma na taka szans. Nie mam chęci do życia. Czuje, że to już koniec mojego życia.

Dzień dobry,
Rozumiem Pana cierpienie, gdyż znalazł się Pan w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Polecam wizyty wspierające u psychologa/psychologa psychoterapeuty, który pomógłby Panu przetrwać ten trudny czas. Doradzałabym szukanie innej pracy w której mógłby się Pan realizować. Życie lubi zaskakiwać i czasem pozornie złe wybory życiowe niosą ze sobą jakieś nowe perspektywy, korzyści i alternatywy. Bardzo ważna jest tu świadomość własnych atutów, umiejętności oraz preferencji aby móc je wykorzystać w nowej pracy. Nie jest mi łatwo o tym pisać, ponieważ nie wiem jakie ma Pan wykształcenie i gdzie Pan pracował. Sądzę, że razem z psychologiem mógłby Pan popracować nad własnym negatywnym myśleniem, poszukać plusów obecnej sytuacji oraz opracować strategię działania. W tej chwili jest Pan na etapie żałoby po stracie oraz próby pogodzenia się z tym, co się ostatnio wydarzyło w Pana życiu. Niestety to bardzo trudny czas i potrzebuje Pan wsparcia również bliskich, ale przyszłość być może sama podsunie rozwiązania a pogodzenie przyjdzie z czasem. Mam nadzieję, że jeszcze wszystko się ułoży i tego też Panu życzę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/