Jak sobie radzić z cholerykiem?

Witam. Bliska mi osoba, z którą mieszkam jest cholerykiem. Codziennie się kłócimy, ponieważ z naprawdę milego tonu może przerodzić się w prawdziwy wulkan i wybucha awantura nawet o drobną sprawę (np. niedomknięcie szafki, nieodniesienie kurtki). Nie wiem co robić, ponieważ ani zwrócenie uwagi, ani ,,trzymanie języka za zębami,, zawsze kończy się tak samo- aferą. Jak sobie radzić z taką osobą, jak się zachowywać w sytuacji kiedy zaczyna ,,wybuchać,, i traci panowanie nad tym co mówi?

Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa. Jeśli nie czuje się Pani bezpiecznie w domu, obawia odezwania się, gdyż może to grozić awanturą, przestaje to być związek partnerski. Jeśli nie postawi Pani granicy, a choleryk nie zrobi czegoś, by nad sobą pracować i się zmienić, może to doprowadzić do sytuacji domowej tyranii, w której jedna z osób rządzi, a druga ciągle się wycofuje, żyje w strachu przed aferą, urażeniem, nie mówi o swoich potrzebach i oczekiwaniach, a w rezultacie nie realizuje ich doprowadzając do deprywacji i cierpienia.