Jak radzić sobie z samotnością u młodej osoby?

Czy można żyć z samotnością? Mam wielu znajomych, ale tak naprawdę 1-2 osoby z którymi w miarę regularnie rozmawiam. Oni mają swoje życie rzecz jasna, a ja brak jakichkolwiek innych znajomych, żeby wyjść na piwo, na impreze, rower, praktycznie cokolwiek. Nie mam problemów z nawiązywaniem nowych znajomości, ale ich nie nawiązuje, ponieważ nie ma lepszego sposobu na poznanie kogoś przez kogoś :)

Dzień dobry,

szczególnie u młodych osób towarzystwo innych jest niezwykle istotne. Warto zatem przywiązywać do tych spraw dużą wagę.

Myślę, że w sytuacji, o której Pan mówi warto podtrzymywać kontakty, które Pan posiada. Czasem pozornie zwykła znajomość może przerodzić się w naprawdę wartościową relację.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk

To, że "nie ma lepszego sposobu na nawiązywanie znajomości niż przez kogoś" jest tylko Pana przekonaniem i ono hamuje Pana oraz ogranicza w tym, że Pana grono znajomych się nie powiększa. Proponuję zastanowić się nad tym jaki typ ludzi Panu odpowiada, co lubi Pan robić, co daje Panu radość i satysfakcję. Po takiej analizie polecam sprawdzić gdzie w Pana okolicy/miejscowości/regionie spotykają się grupy takich właśnie osób, jakich chciałby Pan spotykać. Takie nawiązywanie relacji także może przynieść dużo znajomości - tylko od Pana zależy czy będzie Pan chciał spróbować takiego sposobu poszukiwania znajomości, czy też nie. Powodzenia!

Na pewno warto się z nią oswoić i ...polubić. Być może warto byłoby znaleźć istotne dla pana hobby i je realizować. Wtedy też zaistnieją szanse na poznanie kogoś nowego.

Witam,
proszę się zastanowić i pomyśleć czy jest coś, co Pana interesuje, co lubi Pan robić ale nigdy nie podjął się Pan tego, by to zrealizować. Może to być np. ćwiczenia na siłowni, basen, taniec, bieganie, jakieś ciekawe dla Pana warsztaty itp.
W takich miejscach z reguły spotyka się osoby o podobnych zainteresowaniach z którymi łatwiej o kontakt i temat do rozmowy.
Pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl