Jak wygląda związek z osobą neurotyczną?

Witam Czy związek z osobą neurotyczna z góry musi byc trudny?czy są sposoby pomagające funkcjonować w takim zwiazku?czy istnieje realne zagrożenie ze tez sie taki stanę?

Wszystko zależy od stopnia zaburzenia. Jeśli samej zainteresowanej utrudnia życie lub Panu jest z tym trudno, warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Pomoże radzić sobie z emocjami, budować związek oparty na jasnej, szczerej komunikacji i zaufaniu. Zmiana pozwoli uzyskać większa satysfakcję z relacji.

Proszę Pana,

W każdym człowieku istnieje pragnienie bliskości. Nie należy przekreślać nikogo. Najlepiej, jeśli rzeczywiście występuje jakiś rodzaj zaburzenia u jednej z osób w związku, to najlepiej jest by poddała się ona terapii, która znakomicie polepsza funkcjonowanie w relacjach.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Dzień dobry!

Każdy człowiek jest inny i hasło "osoba neurotyczna" nie jest wystarczająco szczegółowym opisem osoby i jej zachowań.
Cechy osobowości kształtując się głównie w początkowym okresie życia (dzieciństwo, dorastanie) i dla człowieka dorosłego są względnie stałe. Nie ma więc ryzyka, że żyjąc z człowiekiem przejmiemy jego osobowość. Konsekwencją mogą być za to konflikty, trudności we wzajemnym zrozumieniu, komunikacji, trudności z wytworzeniem stabilnej, bezpiecznej więzi, spadek nastroju, ujawnianie się naszych indywidualnych trudności i zaburzonych sposobów reagowania na stres itp.

Pozdrawiam!