Jak zmotywować męża do wizyty u psychologa lub seksuologa?

Pytanie do psychologa.Maz ma problemy z erekcja a w trakcie stosunku następuje "uwiad", bierze leki na nadciśnienie ale lekarz zmienił je na takie które nie wywołują skutków ubocznych. Przez ten fakt unika sexu , ostatni stosunek mieliśmy 2 msce temu, śpimy w innych pokojach. Nasze malezenstwo wisi na włosku a On nic z tym nie robi, nie pójdzie do psychologa ani sexuologa.Nie potrafie tak żyć a maz nic z tym nie robi, czy mozna go jakos zmotywować? Rozmów było sto a terapia odpada, nie pójdzie

Witam. Jeśli mąż nic nie zrobi to pytanie musi postawić pani sobie co pani moze zrobić na co sie godzi, na co nie, gdzie są granice w byciu razem, na ile seks z mężem jest ważny a na ile nie.

Dzień dobry!

Zaburzenia erekcji dotykają dużej grupy mężczyzn 40+. Często właściwą formą leczenia jest farmakologia i do niej - do "medycznego" podejścia - łatwiej przekonać się wielu panom, niż do psychoterapii, intymnych rozmów itp. Prawdopodobnie jednak dystans w Państwa małżeństwie ma głębsze i szersze podłoże niż tylko problemy seksualne - "śpimy w osobnych pokojach", "małżeństwo wisi na włosku" - więc farmakologiczna (nawet bardzo skuteczna) poprawa erekcji może nie rozwiązać wszystkich problemów. Stąd polecam rozważenie kolejnego kroku - terapii małżeńskiej.

Pozdrawiam!