Jaka jest przyczyna nadmiernego pocenia się u 36-latka?

Witm Zmagam się z dość nietypowym objawem a mianowicie dość nietypowym objawem nadmiernego pocenia się w określonych sytuacjach(kościół, restauracja, spotkanie z znajomym i itp). Już przed takim spotkaniem odczuwam niesamowity lęk przed poceniem chociaż nie zawsze to pocenie występuje. Czasami są dni że wogóle nie odczuwam lęku a czasami są dni że odczuwam go od samego rana do wieczora bez uzasadnionej przyczyny. Brałem dwa antydepresanty (miravil,escpiran) było może trochę lepiej ale bez szału. Dostałem kolejny lek u październiku ale narazie go nie biorę bo jakoś sobie radzę . Nie wiem czy brać kolejny lek jednak czuję że moje życie traci na wartości ,unikam pewnych sytuacji które są normalne dla normalnego człowieka. Uczestniczyłem w psychoterapi indywidualnej która też nie przyniosła dużego efektu.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultowanie się z psychiatrą który specjalizuje się w leczeniu zaburzeń nerwicowych. Pozdrawiam.