Jaka metoda rozwiązania ciąży jest dla mnie?

Witam... 2015r. -1 ciąża poród cc (łożysko się odkleiło oraz pępowina córcia owinięta 40tydzien), 2019 luty— 2 ciąża pozamaciczna prawy jajowod- laparoskopia, 2019 kwiecień - 3 ciąża brzuszna w sieci większej krwotok do jamy laparotomia.. Obecnie jestem w 4 miesiącu ciąży.. Jaki poród mnie czeka?? Cc, czy jeśli będzie bez komplikacji naturalny?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli w trakcie trwania ciąży lub bezpośrednio przed porodem/w trakcie nie pojawi się konieczność do przeprowadzenia cesarskiego cięcia, to nie ma przeciwwskazań do rozwiązaniu ciąży przez poród siłami natury. Zachęcam do lektury artykułu, z niego dowie się Pani więcej na temat wskazań do cesarskiego cięcia: https://portal.abczdrowie.pl/wskazania-do-cesarskiego-ciecia.

O tym jednak każdorazowo decyduje ginekolog prowadzący ciążę po wzięciu pod uwagę stanu zdrowia pacjentki i płodu oraz ewentualnie historii chorób ginekologicznych. Oczywiście istnieją również wskazania pozapołożnicze do przeprowadzenia cesarki, które ginekolog bierze pod uwagę i rozpatruje na podstawie dokumentacji choroby dostarczonej przez pacjentkę oraz opinii lekarza specjalisty, u którego ciężarna leczyła się lub leczy nadal. Jeśli jest Pani zainteresowana, odsyłam do materiału omawiającego szczegółowo kwestię cesarki – w tym wad i zalet związanych z tą metodą rozwiązania ciąży: https://portal.abczdrowie.pl/cesarskie-ciecie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.