Jaka może być przyczyna spadku tętna?

Mam 4o lat od 4 miesięcy mam nadciśnienie. Przyjmuje rano Tritace 5 mg. Czy lek Tritace może powodować obniżenie tętna? Mam obecnie dobre ciśnienie, ale tętno czasem spada mi do 45. Odczuwam wtedy spadek tętna i źle się czuje. Zastanawiam się, czy to może od Tritace? Czy są ewentualnie jakieś domowe metody na podniesienie tętna?

Lek. Wojciech Zygmunt

Tritace nie powinien na to wpływać. Przyczyna jest pewnie inna. Warto udać się do lekarz i wykonać EKG i ew. Holter-EKG. Pozdrawiam i życzę zdrowia.