Jaki będzie termin porodu?

Witam chcialabym uzyskac odp. Na temat terminu porodu. Lekarz ginekolog powinien sie sugerowac data z usg czy z miesiaczki( miesiaczki regularne). ? U mnie jest tydzien roznicy miedzy tymi datami a lekarz sie sugeruje z usg troche mnie to martwi bo polozna mowi ze najczesciej sie trzeba sugerowac data z miesiaczki . Obawiam sie wywolywania.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Najdokładniej wiek ciąży ocenia się na podstawie usg, więc jeżeli są rozbieżności między wiekiem wyliczanym z daty ostatniej miesiączki a wiekiem wyznaczonym na podstawie usg, sugerujemy się wynikiem z usg.