Jaki wpływ na ciążę mają retinoidy?

Witam, istnieje możliwość ze jestem w 5-6 tygodniu ciąży. Problem polega na tym, że od 5 miesięcy przyjmuję retinoidy (Izotek). Boję się że płód jest uszkodzony. Czy jest to podstawa do usunięcia ciąży, czy muszę czekac na badania prenatalne?

Szanowna Pani, retinoidy są przeciwskazane w ciąży, a nawet przed zajściem w ciążę. Proszę odstawić lek i wykonać badania prenatalne. Wskazaniem do usunięcia ciąży zgodnie z ustawą jest tylko ciężkie, nieodwracalne uszkodzenie dziecka.