Jakie objawy wskazują na przepuklinę brzuszną?

Witam! Podejrzewam przepuklinę brzuszną, ponieważ od 2 lat podczas leżenia, z prawej strony na wysokości biodra uwydatnia się coś, w kształcie rogalika. Chowa się gdy naciskam. Zauważyłam również, że podczas nacisku, brzuch z prawej strony jest twardy i nie mogę go mocniej wcisnąć, jakby coś od środka uniemożliwiało. Od dziś rana boli mnie brzuch nad prawym biodrem i ból promieniuje do pleców. Nie wiem czy to może mieć jakikolwiek związek. Czy objawy opisane mogą wskazywać na przepuklinę?

Tak, takie objawy mogą sugerować występowanie przepukliny pachwinowej czy też udowej (częstsza u kobiet). Ręczne badanie przez doświadczonego chirurga ewidentnie da Pani odpowiedź czy posiada Pani przepuklinę czy też nie. Trzeba w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem.