Jakie są wady i zalety operacji zmniejszenia żołądka?

Witam mam 26 lat 183cm i wazę 140kg czy operacja zmniejszenia zaladka bedzie efektowna?jakies sa wady i zalety tej operacji i jak to wyglada.stosowalem rożnego typu diety lecz nic nie dawało...

Witam. Jest wiele metod chirurgicznych leczenia otyłości. Wydaje się iż metoda laparoskopowa jest efektywna, najmniej obciążąjąca i do tego odwracalna. Regulowana opaska żołądkowa jest to zabieg chirurgiczny, wykonywany sposobem laparoskopowym w trakcie, którego na górną część żołądka zakładana jest opaska - obejma z tworzywa sztucznego. Dzieli ona żołądek na dwa zbiorniki połączone kanałem szerokości 1- 2 cm (tworzy się jakby klepsydra). Połknięty pokarm, po przejściu przez przełyk wpada do górnego zbiornika i powoli, przez dość wąski kanał przechodzi do pozostałej części żołądka. Pokarm wypełniający górny zbiornik rozciąga ściany żołądka, co wysyła sygnał do mózgu hamujący łaknienie. Opaska jest wypełniona płynem. Połączenie opaski ze zbiornikiem podskórnym (portem) daje możliwość regulacji ucisku żołądka. Dodanie płynu do opaski zwiększa ucisk na żołądek, co wydłuża trawienie pokarmu. Usunięcie części płynu – ma działanie odwrotne.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

zaletą tej operacji jest możliwość utraty nadwagi o ryzyku i ewentualnych powikłaniach należy porozmawiać z lekarzem bariatrą. Może na początek sprawdzić zabieg balonikowania lub opaski zanim usunie się część pp.

Pozdrawiam