Jasnożółte grudki na podniebieniu a ból gardła

Od jakiegoś czasu podczas nitkowania zębów, zauważałam dziwne, jasnożółte "grudki" po prawej stronie od języczka na końcu podniebienia, w takiej "dziurce". Pojawiają się czasem, a po paru dniach znikają. Nigdy mi nie przeszkadzały, ale ostatnio boli mnie lekko gardło, a podczas połykania śliny czuję tę grudkę, przeszkadza mi. Czy ma ona jakiś związek z bólem gardła? Co to jest? Czy powinnam się martwić, a jeśli tak to gdzie się z tym udać?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany najprawdopodobniej mają podłoże infekcyjne. Nie można wykluczyć innego pochodzenia zmian. Proszę udać się do lekarza, który po obejrzeniu i zbadaniu zmienionego chorobowo miejsca wdroży odpowiednie postępowanie.