Kiedy należy rozpocząć stosowanie leków na nadciśnienie?

Jaka średnia wartość ciśnienia zdecydowanie oznacza nadciśnienie i wymaga brania leków na nadciśnienie? Są różne wersje Podobno ciśnienie między 140 a 160 jest jeszcze bezpieczne i nie trzeba truć się lekami, które mają skutki uboczne?

Na to pytanie powinien odpowiedzieć lekarz, jednak z punku widzenia żywieniowca podpowiem, że warto pierw spróbować dieto-terapii - może ona wiele zdziałać i może nie trzeba będzie brać leków!

Pozdrawiam i zapraszam do konsultacji on-line w tym temacie
www.poradnialubczyk.pl