Kompleksy u 21-latka

Witam, Mam problem, polegający na moim myśleniu o tym, że nigdy nie będę miał dziewczyny, tym bardziej żony. Po klubach zacząłem jeździć, z paroma dziewczynami się tańczyło... choć nie umiem tańczyć, ale to inna sprawa. Wydaje mi się, że jestem w miarę atrakcyjnym facetem... ktoś mi to kiedyś powiedział. Mam 20 lat i nigdy wcześniej nie miałem dziewczyny.

Nie miałeś dziewczyny z własnego wyboru, czy nie potrafiłeś powiedzieć czego od nich pragniesz. Czasami najprostszym rozwiązaniem jest poprosić o to czego się pragnie. Jest to pytanie jak prośba do tańca tylko rzadziej słyszy się " Z przyjemnością ".
Pozdrawiam.

Myślę, że uprawia Pan nieco czarnowidztwa. Ponieważ jednak taka postawa może wpływać na Pana "blokująco", wzmagać stres przed kontaktami z kobietami etc., proponowałabym skorzystać z pomocy psychologa. Będzie Pan mógł przyjrzeć się bliżej powodom swojej obawy a także zaniżonej samooceny, co pozwoli też na wypracowanie alternatywnego spojrzenia na w/w kwestię.
Powodzenia!

Dwadzieścia lat to bardzo młody wiek, to że do tej pory nie był Pan w związku wcale nie świadczy o zadnym zaburzeniu. Pragnienie miłości i bycia z druga osoba jest jak najbardziej naturalne i prawidłowe. Dlaczego do tej pory się to nie udało? Być może nie trafił Pan jeszcze na właściwą osobę? Myślę, że lęk który Pan odczuwa "nigdy nie będę miał dziewczyny/żony" może Pana popychać do zachowań, które pośrednio przyczyniają się do trudności w znalezieniu partnerki. Wydaje mi się, że warto byłoby przeanalizować swój sposób myślenia o związku i specyfikę Pańskich kontaktów z kobietami z jakimś fajnym psychologiem. Serdecznie Pana pozdrawiam.

Witaj,

Jest takie mądre powiedzenie: "W życiu masz to, na co się odważysz". Tak więc wszystko w Twoich rękach. Najwyraźniej odwagi Ci nie brakuje, skoro tańczysz, choć jak twierdzisz, nie potrafisz :o)
Pozostaje mi więc trzymać za kciuki za podejmowane przez Ciebie życiowe wyzwania!

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel