Krwawienie z odbytu a prawdopodobieństwo nowotworu

witam, 3 miesiące temu przez kilka dni miałem krwawienie z odbytu. Krew pojawiała się na papierze. Zrobiłem podstawowe badania które wyszły ok. Potem nie miałem problemów z krawawieniem, aż do wczoraj gdzie przy oddawaniu stolca znowu pojawiło się na papierze sporo krwi. Czy to może oznaczać najgorsze tj. nowotwór?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji nie można wykluczyć nowotworu. Niemniej jednak najprawdopodobniej doszło do zaostrzenia choroby hemoroidalnej. Wskazana jest wizyta u lekarza.