Krwiak i ropna wydzielina z rany

Mój tata miał krwiaka, którego zlekceważył do czasu aż zaczęła wyciekać ropa. W szpitalu pobrali próbki krwi i tej ropy i nic niby nie wykazało. Stwierdził chirurg że rozetnie no i był krótki zabieg 20 min aby oczyścić i zerknąć od środka. Minął tydzień od zabiegu. Nogi tacie nie zszyli jest w domu z taką nogą jeździ na zmianę opatrunku a wymaz wysłali na jakieś badanie 2 tyg mamy czekać. Noga go trochę boli, a chirurg na pytanie co z nogą odpowiedział średnio na jeża.Mogą mu ją amputować ?

Witam , nie potrafię udzielić autorytatywnej odpowiedzi nie widząc rany! Nie znam też przyczyny powstania krwiaka , stanu ogólnego pacjenta (cukrzyca? choroby naczyń kończyn dolnych? , itp.)!!! Ps.nie znam rozpoznania pod nazwą "średnio na jeża"!!! z.żurawski