Laparoskopia a częstoskurcz napadowy

Dzień dobry, chciałam zapytać czy jeżeli mam częstoskurcz napadowy i astmę to mogę mieć zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego laparoskopem?

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

Samo istnienie tych chorób nie jest przeciwwskazaniem do operacji, a tym bardziej operacji laparoskopowej. Zabieg laparoskopowy jest mniej obciążający, związany z mniejszym urazem operacyjnym.
Ważne natomiast jest aby astma i częstoskurcz napadowy były prawidłowo leczone i pacjent był przygotowany przez lekarza internistę do operacji - znajdował się w najlepszym możliwym do osiągnięcia stanie stabilizacji tych chorób.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko