Lęk przed zbliżeniem z partnerką

witam mam wielki problem ze sb chce uratowac moj zwiazek staram bardzo a przez to jest jeszcze gorzej popelniam bledy nie potrafie sie dogadac nic mi nie pasuje ciagle a bardzo ja kocham jestem bardzo wstydliwy taki mam charakter ona mysli ze niechce sie do niej zblirzac nie moze ze mna spac w nocy mysli ze jej nie potrzebuje ze jestem samowystarczalny ale tak nie jest bardzo ja kocham ale boje sie zblirzyc bo mam wielki kompleks i niechce jej zawisc co robic chce uratowac ten zwiazek

Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa i/lub seksuologa. Pomogą Panu dotrze i poradzić sobie z przyczyna (emocjonalna) trudności, a tym samym poprawić Pana samoocenę i poczucie wartości w związku.

A umie Pan powiedziec ze Pan kocha, ze Panu zalezy, ze sie Pan bardzo boi?
wyglada ze Pan sie dusi w klatce niemowienia, to wlasnie efekty tego leku przed zblizeniem. A dziewczyna zrozumie, skoro kocha. Czasem wyznanie uczuc znosi ciezar milczenia i napiecie opada.
Jesli nie jest Pan w stanie otworzyc sie przed partnerka, mimo ze Pan bardzo tego chce, warto udac sie do psychologa, bo takie sprzeczne emocje na pewno rodzą sporą frustrację. Widocznie siedza w Panu mocne opory. Trzeba je przepracowac na psychoterapii.
życze powodzenia i odwagi!

Dzień dobry, zachęcam do rozpoczęcia od konsultacji psychologicznej a następnie rozpoczęcia psychoterapii na podczas której omówi pan i przepracuje lęki i kompleksy z którymi się pan zmaga. Pozdrawiam.

Witam,

tworzenie bliskiego związku jest z pewnością związane z zaufaniem i szczerością. Będzie Panu bardzo trudno kontynuować znajomość, przechodzić na kolejne etapy związku jeśli Pan nie zaryzykuje by sprawdzić, czy jest Pan akceptowany przez partnerkę takim jaki Pan jest. Z opisu wynika, że nie chce Pan zawieść partnerki i dlatego unika zbliżenia, jednak ten sposób może nie spełniać swojej roli – w efekcie odsuwania się od niej, unikania zbliżenia, ma ona pełne prawo czuć się zawiedziona, zwłaszcza jeśli jest Pan dla niej kimś ważnym.
Proszę rozważyć konsultację z psychologiem. Być może praca ze specjalistą pozwoli Panu przyjrzeć się sytuacji w szczególe i sprawdzić, co może Pan zrobić, by nabrać odwagi, działać zgodnie z tym, czego by Pan chciał, bez względu na swoje obawy/kompleksy.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel