Mała ilość wód płodowych w 39. tygodniu ciąży

Witam serdecznie Pan(i) ginekolog potrzebuję się dowiedzieć czy jeżeli mam mało wód płodowych AFI 4 jestem w 39 tyg. ciąży. Proszę napisać czy to może zagrażać dziecku? i czy lepiej wywołać poród ? Proszę o odpowiedz

Aleksander Ropielewski

Może być to niekorzystne dla płodu, jednak decyzję odnośnie indukcji porodu podejmuje się po ocenie stanu dziecka - profil biofizyczny i badanie kardiotokograficzne,